Witaj, planujemy trasę tegorocznych

Inspekcji Fotelików

Daj znać gdzie powinniśmy przyjechać!

Zgłoś się i sprawdź czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

Będziemy Cię informować o aktualnościach fotelik.info

Smart Kid Belt - urządzenie nie spełnia standardów biomechaniki zderzeń

Autor: Redakcja fotelik.info

Data dodania: 2019-12-20 15:23:17    Ostatnia aktualizacja: 2020-01-03 10:44:03SMART KID BELT próbuje zastraszyć fotelik.info w sądzie i... przegrywa! - to najnowsza aktualizacja tego artykułu z 20 grudnia 2019r. Niebawem opublikujemy więcej informacji na ten temat. Póki co, nie daj się otumanić reklamom SMART KID BELT i kup dziecku BEZPIECZNY FOTELIK SAMOCHODOWY!
Test nurkowania oblany... Twoje dziecko właśnie straciłoby wątrobę, śledzionę i część jelit. Oczywiście, jeśli przeżyłoby wypadek.
Smart Kid Belt i test nurkowania oblany... Twoje dziecko właśnie straciłoby wątrobę, śledzionę i część jelit. Oczywiście, jeśli przeżyłoby wypadek. Mówienie, że to urządzenie chroni przed nurkowaniem jest delikatnie mówiąc - nadużywaniem biomechanicznych terminów.


Smart Kid Belt budzi niepokój wyedukowanej części internautów. Dostajemy ciągle mnóstwo zapytań od rodziców i tak jak obiecaliśmy - prezentujemy Wam materiał zrealizowany na ten temat przez fotelik.info dla redakcji TVN TURBO. Czy skracacze pasów faktycznie wypadają tak dobrze, jak głoszą ulotki? Zobacz VIDEO!

Od czerwca 2018 widzimy w Polsce niesamowity "BOOM" na urządzenia typu ''skracacz pasów'' o nazwie handlowej Smart Kid Belt. Na ulotkach w reklamach internetowych i opakowaniach możemy przeczytać, że chronią tak dobrze jak fotelik i podstawka samochodowa. I tutaj mamy pierwszy strzał w kolano, takie pasy chronią w rzeczywistych wypadkach jeszcze słabiej niż znienawidzony przez nas podpupnik! Na filmiku bardzo dokładnie widać, że dziecko w adapterach do pasów po prostu pod nimi nurkuje! A przecież na potrzeby nagrania, zrobiliśmy pokaz edukacyjny zjawiska nurkowania tylko z siłą naszych rąk. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać widoku po wypadku przy na przykład 80 km/h. Na dodatek mówiąc o dziecięcych adapterach do pasów, możemy zapomnieć o jakiejkolwiek ochronie głowy i ochronie bocznej.

Niestety - nurkowanie zaliczone na ocenę niedostateczną. Pomimo zapowiedzi producentów, że to zjawisko nie występuje ;-)
Niestety dziecko to nie manekin i w przeciwieństwie do lalki, jest bardziej elastyczne. Nasza młoda modelka zaliczyła nurkowanie pomimo tego, że producent obiecywał iż to zjawisko nie będzie występować. Jak widać na załączonym obrazku - występuje.


Wygląda znajomo, prawda? Zarówno na podstawce bez podłokietników jak i w adapterach do pasów, dzieci nurkują pod pasami, tracąc tym samym narządy wewnętrzne jamy brzusznej. W naszym Centrum Bezpieczeństwa to tylko zabawa, pokaz edukacyjny dla dzieci, uwiadamiający potencjalne zagrożenia. Ale przy 80 km/h mogłoby nie być już tak wesoło.


Tak jak cały czas ostrzegamy przed podpupnikami, tak ostrzegamy również przed adapterami Smart Kid Belt. Wiadomości, które dostawaliśmy od Was w tej sprawie na naszym fanpegu, można było liczyć w dziesiątkach, jak nie setkach. Cieszymy się, że nasi czytelnicy nie ufają ślepo wszystkim produktom dopuszczonym do sprzedaży masowej. Podkładki samochodowe też "spełniają kryteria", ale... uniknięcia mandatu. Niestety żadnych aspektów ochronnych nie posiadają, a w tym przypadku mamy sytuację analogiczną.

Czy jadąc taxówką bądź busem lepiej użyć adapterów niż jechać bez niczego? Robiliśmy kiedyś eksperyment i dzwoniliśmy do różnych firm zajmujących się przewozem. Znaleźć taxówkę z fotelikiem nie jest już tak trudno, zwłaszcza w większych miastach. Nie zapominajmy, że mamy 2018 rok ;-) Co do autobusów - PlusBus, Polski Bus, Polonus i wiele wiele innych, ma w swojej ofercie foteliki, które można zamówić podczas kupna biletu. A czy takie adaptery w czymkolwiek pomogą? Nie sprawdzaj tego na własnym dziecku!


O Smart Kid Belt pisaliśmy również w innych naszych artykułach:


- Pimot odcina się od promocji skracacza pasów
- Policjant w TVP o Smart Kid Belt: fotelik z ochroną boczną bezpieczniejszy
- Krytycznie o Smart Kid Belt! Paweł Kurpiewski z fotelik.info w Polskim Radio PR1Sprawdź on-line, czy fotelik Twojego dziecka jest bezpieczny?
Email
Imię
Miasto
Zgadzam się z polityką prywatności

Bardzo podobne klipsy do pasów znaleźliśmy na popularnym chińskim portalu handlowym. Można je kupić za niecałe 4 dolary.
Bardzo podobne klipsy do pasów znaleźliśmy na popularnym chińskim portalu handlowym. Ochrona dziecka za niecałe 4 dolary?


Nie ma co się oszukiwać, że plastikowe klipsy Smart Kid Belt rewolucyjnie zastąpią foteliki testowane w testach ADAC, testach PLUS, pod różnymi kątami, manekinami, siłami itp. Jedno jest jednak pewne - mając taki skracacz pasów samochodzie, nie dostaniemy mandatu. Ale czy o to chodzi w bezpieczeństwie?
Nie ma co się oszukiwać, że plastikowe klipsy Smart Kid Belt rewolucyjnie zastąpią foteliki testowane w testach ADAC, testach PLUS, pod różnymi kątami, manekinami, siłami itp. Jedno jest jednak pewne - mając taki skracacz pasów w samochodzie, nie dostaniemy mandatu. Ale czy o to chodzi w bezpieczeństwie?


ZOBACZ WIDEO fotelik.info dla TVN TURBO o urządzeniu Smart Kid Belt ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA I UDOSTĘPNIANIA:

KUP DZIECKU BEZPIECZNY FOTELIK SAMOCHODOWY


Nie wiesz jaki fotelik wybrać? Po wpisaniu frazy "foteliki samochodowe" dostajesz oczopląsu? Przyjedź do fotelik.info. U nas znajdziesz same najlepsze foteliki z testami zderzeniowymi, zdanymi na 4 i 5. A technicy, poświęcą Ci ponad godzinę czasu na to, aby dobrać fotelik indywidualnie do Twojego samochodu i Twojego dziecka. Nie ryzykuj, zadzwoń i umów się za dobór lub inspekcję fotelika.

Nie możesz do nas przyjechać? - skorzystaj z naszych szkoleń on-line, a przy najbliżej okazji przyjedź do nas na BEZPŁATNĄ inspekcję Twojego fotelika!Bezpłatne szkolenia on-line dla rodziców:


zapisz się na kurs

Czy wiesz, jak korzystać z testów zderzeniowych fotelików?
Co mogą Ci powiedzieć testy fotelików wykonywane przez ADAC, AA Trust, OEAMTC i ANWB? Czy wiesz, że w sprzedaży na polskim rynku wciąż znajdują się modele fotelików niebezpieczne dla życia Twojego dziecka?

Czy wiesz, jakie zagrożenia czyhają na Twoje dziecko w przypadku zderzenia?
Czy zdajesz sobie sprawę z różnic anatomicznych między dzieckiem a osobą dorosłą? Czy wiesz, czym kierować się wybierając fotelik?

Czy umiesz odróżnić fotelik samochodowy od wyrobu "foteliko-podobnego"?
Czy wiesz, że nie każdy fotelik samochodowy z homologacją zapewnia Twojemu dziecku bezpieczeństwo w samochodzie?

Zapraszamy Cię do udziału w naszych szkoleniach przygotowanych dla rodziców.
Kilkudniowy kurs e-mail da Ci pewność, że nie przegapisz żadnej informacji istotnej dla bezpieczeństwa Twojego dziecka w samochodzie. Uzyskasz komplet informacji potrzebnych do wyboru bezpiecznego fotelika dla Twojego dziecka:


Sprawdź on-line, czy fotelik Twojego dziecka jest bezpieczny?
Email
Imię
Miasto
Zgadzam się z polityką prywatnościZobacz galerię zdjęćNie każdy, nawet najdroższy fotelik pasuje do Twojego dziecka!
Zapisz się na dobór w Warszawie (22 203 53 18) w Krakowie (12 378 39 46) we Wrocławiu (71 715 61 32) lub Chorzowie (32 750 03 41)
Kup właściwy!


fotelik.info - foteliki samochodowe dla dzieci - mapka lokalizacji
W naszym Centrum Bezpieczeństwa:
1) Wjeżdżasz do ciepłego i suchego garażu, gdzie spośród 240 modeli fotelików wybierzemy pasujący najlepiej do Twojego auta i Twojego dziecka
2) W tym czasie wypijesz kawę, a Twoje dziecko pobawi się na naszym placu zabaw
3) Zakupisz fotelik, poznasz zasady jego użycia i zapewnisz faktyczne bezpieczeństwo swojemu dziecku
Podaj kontakt do siebie a oddzwonimy i umówimy Cię na wizytę

fotelik.info w mediach

Nowości dotyczące rynku fotelików oraz bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, które pojawiły się w mediach.

Radio Kielce o otwarciu fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej! Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia!

Radio Kielce o otwarciu fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej! Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia!

Radio Kielce, odwiedziło w sobotę 30.01, punkt fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej. Materiał z otwarcia, można było usłyszeć na antenie radia. Nie udało Ci się? Przeczytaj relację i obejrzyj galerię zdjęć!

Data Publikacji 01.02.21 Czytaj Więcej

  TVP3 Kielce o otwarciu fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej! Obejrzyj materiał VIDEO!

TVP3 Kielce o otwarciu fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej! Obejrzyj materiał VIDEO!

W sobotę 30.01, TVP3 Kielce, odwiedziło nowy punkt fotelik.info w Skarżysku- Kamiennej. Relację z tej wizyty, mogliśmy oglądać w wieczornym wydaniu programu INFORMACJE. Nie zdążyłeś? Obejrzyj materiał już teraz!

Data Publikacji 01.02.21 Czytaj Więcej

 
TVP3 Kielce odwiedziło fotelik.info w Skarżysku-Kamiennej! Kiedy obejrzeć materiał?

TVP3 Kielce odwiedziło fotelik.info w Skarżysku-Kamiennej! Kiedy obejrzeć materiał?

Wielkie otwarcie właśnie trwa! Za nami pierwsze dobory, uroczyste otwarcie oraz wizyty mediów. Między innymi Radia Kielce i TVP3 Kielce. Kiedy będzie można obejrzeć materiał?

Data Publikacji 30.01.21 Czytaj Więcej

  Echo Chorzowa o bezpłatnych inspekcjach fotelik.info!

Echo Chorzowa o bezpłatnych inspekcjach fotelik.info!

Portal miejski - Echo Chorzowa, o bezpłatnych inspekcjach fotelików w Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info w Chorzowie! Przeczytaj więcej!

Data Publikacji 09.07.20 Czytaj Więcej

 
 
ABC Design Akta Graco Alpin Apramo Argos Avionaut Avova Axkid Baby Baby Dreams Baby Jogger Baby Relax Baby Relax Babyauto Babyfirst Babystyle BAIER Bebe Confort Bebecar Bergsteiger BeSafe Bimbo Bobob Bobobline Boulgom Brevi Brio Britax Britax Roemer Bugabo Bugaboo Cam Carbebe Casualplay CBX Chicco Concord Coneco Cosatto Cybex CybeX Deltim Diono Dremefa Easycarseat Eitel Emmaljunga Eurokids Fair Ferrari Fisher Price Foppapedretti Ganen GB Giordani Global Kids Goodbaby Graco Hauck Hema Heyner I'Coo Inglesina IWH Jane Joie Joolz Kiddicare Kiddy Kidsim Kinderfkraft Kiwy Klippan LCP Kids Loony Lutule Mamas & Papas Maxi-Cosi Meggy Michelin Mifold Migo Mothercare Mutsy Nachfolger Nania Neonato Nest Nuna Obaby Osann Patti Peg Perego Petite Star Phil & Teds Play Prenatal Profex Ramatti Recaro Renolux Renopol Roemer Safety 1 Silver Cross Silvercross Simple Parenting SmartKidBelt STM Storchenmuehle Stokke Storchenmuehle Sunshine Kids Swandoo Takata Team-Tex Teamtex Teutonia Tiggo United-Kids UPPAbaby Vertbaudet Vivitta Wawo Zooty
Fotelik Samochodowy Warszawa
Fotelik Samochodowy Kraków
Fotelik Samochodowy Wrocław
Fotelik Samochodowy Chorzow Fotelik Samochodowy Gliwice Fotelik Samochodowy Skarżysko-Kamienna