Witaj, planujemy trasę tegorocznych

Inspekcji Fotelików

Daj znać gdzie powinniśmy przyjechać!

Zgłoś się i sprawdź czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

Będziemy Cię informować o aktualnościach fotelik.info

Sprawdź przed zakupem czy fotelik pasuje do dziecka i do samochodu! Wykonamy pełny montaż fotelika pod dachem w ocieplanej Hali doborów. Umów się telefonicznie: ☎ Warszawa, ☎ Kraków, ☎ Wrocław, ☎ Chorzów
 

Testy fotelików ABECADŁO cz. 1 - Niezależne testy

Autor:

Paweł Kurpiewski

Data dodania: 2010-05-21 13:27:45    Ostatnia aktualizacja: 2012-04-30 11:13:28

Full crash test samochodów - zderzenie w warunkach labolatoryjnych
Full crash test samochodów - zderzenie w warunkach labolatoryjnych
Duża część rodziców nie wie zupełnie nic o crash-testach... Nie wiedzą nawet, że takie testy dla fotelików są wykonywane. Niektórzy uczestnicy naszych szkoleń oraz internauci odwiedzający fotelik.info chcieliby na ten temat wiedzieć więcej. Rozpoczynamy więc publikację cyklu edukacyjnych tekstów poświęconych kulisom testów fotelików.


Foteliki samochodowe dla dzieci, oprócz testów homologacyjnych, poddawane są niezależnym testom bezpieczeństwa przeprowadzanym między innymi przez ADAC. Skala ocen jest identyczna jak w szkole: od 1 do 5. Choć testy fotelików dostarczają wielu bezcennych informacji, to wielu rodziców ciągle nic nie wie na ten temat. Nieliczni poszukują na ten temat szerszych informacji.

Z drugiej zaś strony niektórzy uczestnicy naszych szkoleń oraz internauci odwiedzający fotelik.info chcieliby wiedzieć jeszcze więcej o testach bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Nie tylko o tym, jaki fotelik ma ocenę 4 czy 5. Interesują ich dokładne wykresy przyspieszeń, obciążeń na głowę, klatkę piersiową albo brzuch. Większość producentów chroni te dane nie chcąc ich ujawniać. Jeżeli ktoś jednak bardzo pragnie je poznać, musi zrobić crash-testy na własny koszt. Przykładowo jedna seria testów zderzeniowych (bez powtórzeń i bez analizy wyników) dla fotelika 9-18 kg to wydatek rzędu 12 000 Euro.

Crash-testy, które my posiadamy w naszych zbiorach, w większości są tajne. Nie możemy ujawniać takich danych jak wykresy przyspieszeń. Prezentujemy tylko niektóre z nich i tylko podczas naszych szkoleń. W niniejszym cyklu edukacyjnym uchylimy nieco rąbka tajemnicy, ale to dopiero w kolejnych odcinkach.

Prawda jest jednak taka, że niestety duża część rodziców nie wie zupełnie nic o crash-testach... Nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że fotelik może mieć ocenę w skali od 1 do 5. Są też rodzice, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej, np. dlaczego dany fotelik ma 2, a inny 1? Takie informacje - jeśli zna się niemiecki - można znaleźć na stronie ADAC www.adac.de


Podsumowując, postawy rodziców wobec wiedzy o fotelikach można porównać do ich postaw wobec edukacji własnych dzieci. Jeden rodzic pyta swoje dziecko, jak poszła mu klasówka i docieka, z czym miało największe problemy, a drugiego interesuje tylko ocena końcowa. Zdarzają się również i tacy, których zupełnie nic nie obchodzi. Każdy z rodziców ma inne podejście do wychowywania swoich dzieci i każdy ma inne podejście do bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

To drugie staramy się to zmieniać i skutecznie zmieniamy od kilku lat!


Zobacz inne artykuły z serii "Testy fotelików - abecadło":


Zobacz film: "Testy fotelików"


Nie każdy, nawet najdroższy fotelik pasuje do Twojego dziecka!
Zapisz się na dobór w Warszawie (22 203 53 18) w Krakowie (12 378 39 46) we Wrocławiu (71 715 61 32) lub Chorzowie (32 750 03 41)
Kup właściwy!


fotelik.info - foteliki samochodowe dla dzieci - mapka lokalizacji
W naszym Centrum Bezpieczeństwa:
1) Wjeżdżasz do ciepłego i suchego garażu, gdzie spośród 240 modeli fotelików wybierzemy pasujący najlepiej do Twojego auta i Twojego dziecka
2) W tym czasie wypijesz kawę, a Twoje dziecko pobawi się na naszym placu zabaw
3) Zakupisz fotelik, poznasz zasady jego użycia i zapewnisz faktyczne bezpieczeństwo swojemu dziecku
Podaj kontakt do siebie a oddzwonimy i umówimy Cię na wizytę

fotelik.info w mediach

Nowości dotyczące rynku fotelików oraz bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, które pojawiły się w mediach.

TVP Info z wizytą w fotelik.info Wrocław. Przegapiłeś? Obejrzyj! VIDEO

TVP Info z wizytą w fotelik.info Wrocław. Przegapiłeś? Obejrzyj! VIDEO

W sobotę 25 maja, TVP Info odwiedziło punkt fotelik.info we Wrocławiu. W materiale mogliśmy dowiedzieć się jak sprawdzić, czy fotelik jest stabilnie zamocowany, dlaczego odpowiedni kąt nachylenia jest ważny, jak mocno zapinać dziecko i wiele innych. Zobacz VIDEO

Data Publikacji 27.05.19 Czytaj Więcej

  TVP Info odwiedza fotelik.info we Wrocławiu! Oglądaj Info Dzień już jutro o godzinie 15:30!

TVP Info odwiedza fotelik.info we Wrocławiu! Oglądaj Info Dzień już jutro o godzinie 15:30!

Już w najbliższą sobotę (25 maja) o godzinie 15:30 na TVP Info, odbędzie się transmisja na żywo z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich do włączenia programu Info Dzień.

Data Publikacji 24.05.19 Czytaj Więcej

 
Paweł Kurpiewski w Poranku SIÓDMA-DZIEWIĄTA! Część druga!

Paweł Kurpiewski w Poranku SIÓDMA-DZIEWIĄTA! Część druga!

Czy samochody reklamowane jako te, które nie potrzebują fotelików samochodowych, faktycznie nadają się do korzystania z nich bez fotelików? Czy pasy bezpieczeństwa mogą stanowić zagrożenie? Paweł Kurpiewski obalił kolejne mity jako gość programu Poranek SIÓDMA-DZIEWIĄTA.

Data Publikacji 14.05.19 Czytaj Więcej

  Paweł Kurpiewski w Poranku SIÓDMA-DZIEWIĄTA! Posłuchaj wywiadu...

Paweł Kurpiewski w Poranku SIÓDMA-DZIEWIĄTA! Posłuchaj wywiadu...

Ponad 70% fotelików w Polsce, montowanych jest NIEPRAWIDŁOWO! Czy istnieje sposób, aby samemu przeprowadzić selekcję NAJBEZPIECZNIEJSZEGO fotelika? Czy coś takiego jak najlepszy fotelik w ogóle istnieje? POSŁUCHAJ!

Data Publikacji 09.05.19 Czytaj Więcej

 
 
ABC Design Akta Graco Alpin Apramo Argos Avionaut Axkid Baby Baby Dreams Baby Relax Baby Relax Babyauto Babyfirst Babystyle BAIER Bebe Confort Bebecar Bergsteiger BeSafe Bimbo Bobob Bobobline Boulgom Brevi Brio Britax Britax Roemer Bugabo Cam Carbebe Casualplay Chicco Concord Coneco Cosatto CybeX Deltim Diono Dremefa Easycarseat Eitel Emmaljunga Eurokids Fair Ferrari Fisher Price Foppapedretti GB Giordani Goodbaby Graco Hauck Hema Heyner I'Coo Inglesina IWH Jane Joie Joolz Kiddicare Kiddy Kidsim Kiwy Klippan LCP Kids Lutule Mamas & Papas Maxi-Cosi Meggy Michelin Migo Mothercare Mutsy Nania Neonato Nest Nuna Obaby Osann Patti Peg Perego Petite Star Phil & Teds Play Prenatal Profex Ramatti Recaro Renolux Renopol Roemer Safety 1 Silvercross Simple Parenting SmartKidBelt STM Storchenmuehle Stokke Storchenmuehle Sunshine Kids Takata Teamtex Teutonia Tiggo United-Kids Vertbaudet Vivitta Wawo Zooty
Smart Kid Belt
Foteliki Warszawa
Foteliki Kraków
Foteliki Wrocław
Foteliki Chorzow