Witaj, planujemy trasę tegorocznych

Inspekcji Fotelików

Daj znać gdzie powinniśmy przyjechać!

Zgłoś się i sprawdź czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

Będziemy Cię informować o aktualnościach fotelik.info

Wykłady dla rodziców zamiast inspekcji w Krynicy

Autor: Magdalena Giziewicz

Paweł Kurpiewski

Data dodania: 2011-07-11 12:22:27    Ostatnia aktualizacja: 2011-07-11 12:44:15

Paweł Kurpiewski z jedną z uczestniczek inspekcji w Krynicy Morskiej
Paweł Kurpiewski z jedną z uczestniczek inspekcji w Krynicy Morskiej
Inspekcja fotelików w Krynicy Morskiej została odwołana. Organizator na miejsce inspekcji wyznaczył malowniczo położony zakątek tuż nad portem jachtowym w okolicach molo. Niestety dojazd do miejsca inspekcji był bardzo zawiły i niemal całkowicie nieoznakowany. Nie mieli szans, aby tam dotrzeć nawet nasi fani, którzy odwiedzili nas przybywając specjalnie w tym celu.


W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą utrudnionego dojazdu odwołano prowadzenie inspekcji w wyznaczonym miejscu. W tym czasie ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, Paweł Kurpiewski poprowadził wydłużone i rozszerzone wykłady dla rodziców. Odbywały się one w namiocie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wykłady zgromadziły sporą liczbę osób. W szczycie słuchało ich kilkadziesiąt zainteresowanych rodziców. W sumie przez namiot Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeszło kilkuset słuchaczy.


Jak zwykle rodzice uczestniczyli w wykładach z „szeroko otwartymi oczyma” - komentuje Paweł Kurpiewski. Po raz kolejny, tak jak na każdym z naszych szkoleń, obalone zostały różne mity. Okazuje się, że na przykład przekonanie o rzekomej przewadze przewożenia dzieci za kierowcą jest bardzo rozpowszechnione. W związku z tym eksperci mogą stale, na każdym wykładzie, powtarzać że najbezpieczniej jest na środku tylnej kanapy.
poczytaj, na którym miejscu w samochodzie jest najbezpieczniej...


Oprócz standardowych wykładów odbywaliśmy indywidualne spotkania z rodzicami. Cieszę się z niezwykle ciekawych rozmów - dodaje Paweł Kurpiewski.


Na inspekcję do Krynicy Morskiej przyjechał nasz zagorzały fan – Jacek z Kwidzyna. Cieszymy się ze spotkania z Panem Jackiem. Dodam, że miał on prawidłowo dobrany fotelik do samochodu. Zamocowany na 4+. W skali rodziców, których spotykamy należałoby to ocenić na 5. Ale jak mawia się o Pawle Kurpiewskim i Marku Plona „oni zawsze coś znajdą” i zawsze mogą zamocować fotelik lepiej niż jest zamocowany - mówi ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, Paweł Kurpiewski.


Pewien niedosyt i gorycz związaną z odwołaniem inspekcji w Krynicy Morskiej złagodziło spotkanie z jednym z czwórki rodziców, którzy stawili się na inspekcję fotelika. O ile po Jacku Chmurzyńskim mogliśmy się spodziewać dobrze dobranego i zamontowanego fotelika, to spotkanie jeszcze jednego rodzica w tym samym miejscu, który ma fotelik idealnie zamontowany i dopasowany do samochodu oraz bardzo dobrze dopasowane dziecko było dla nas dużą niespodzianką. W praktyce nie spotykamy takich rodziców i tak zabezpieczonych dzieci. Było nam tym bardziej miło, że po rozmowie z rodzicami okazało się, iż fotelik i stosowną wiedzę nabyli u naszych certyfikowanych doradców ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Rodzice przybyli do Krynicy Morskiej z Łodzi, a doboru fotelika i instruktażu udzielili im pracownicy sklepu „Mama i ja” (Łódź), w którym swego czasu mieliśmy okazję przeszkolić dwunastu sprzedawców. Gratulacje dla sklepu „Mama i ja”i dla jego załogi za to, że wiedzę zdobytą na naszych szkoleniach wykorzystują w sposób doskonały w praktyce!


Życzymy sobie więcej takich rodziców :) i dołożymy wszelkich starań, aby wiedza z zakresu bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów systematycznie docierała do coraz większej grupy osób. Jednocześnie zapraszamy na kolejną inspekcję fotelików, tym razem do Świnoujścia!


Miejsce kolejnej inspekcji:
Świnoujście
Wybrzeże Władysława IV
godz. 14:00 – 18:00

Kolejna inspekcja fotelików już w najbliższą sobotę (16.07.2011)
Kolejna inspekcja fotelików już w najbliższą sobotę (16.07.2011)


Nie każdy, nawet najdroższy fotelik pasuje do Twojego dziecka!
Zapisz się na dobór w Warszawie (22 203 53 18) w Krakowie (12 378 39 46) we Wrocławiu (71 715 61 32) lub Chorzowie (32 750 03 41)
Kup właściwy!


fotelik.info - foteliki samochodowe dla dzieci - mapka lokalizacji
W naszym Centrum Bezpieczeństwa:
1) Wjeżdżasz do ciepłego i suchego garażu, gdzie spośród 240 modeli fotelików wybierzemy pasujący najlepiej do Twojego auta i Twojego dziecka
2) W tym czasie wypijesz kawę, a Twoje dziecko pobawi się na naszym placu zabaw
3) Zakupisz fotelik, poznasz zasady jego użycia i zapewnisz faktyczne bezpieczeństwo swojemu dziecku
Podaj kontakt do siebie a oddzwonimy i umówimy Cię na wizytę

fotelik.info w mediach

Nowości dotyczące rynku fotelików oraz bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, które pojawiły się w mediach.

Pseudo-foteliki - telefony od słuchaczy Trójki Polskiego Radia

Pseudo-foteliki - telefony od słuchaczy Trójki Polskiego Radia

Po wyemitowanym materiale o pseudo-fotelikach, w studiu Radiowej Trójki rozdzwoniły się telefony. Okazało się, że słuchacze audycji - Zapraszamy do Trójki, mają wiele do powiedzenia w temacie fotelików i pseudo-fotelików. Jakie były głosy słuchaczy i co sądzą na ten temat?

Data Publikacji 10.12.19 Czytaj Więcej

  Radiowa Trójka o sprawie pseudo-fotelików w rozmowie z Pawłem Kurpiewskim z fotelik.info

Radiowa Trójka o sprawie pseudo-fotelików w rozmowie z Pawłem Kurpiewskim z fotelik.info

W audycji Zapraszamy do Trójki Paweł Kurpiewski z fotelik.info przedstawiał sprawę pseudo-fotelików. Poruszaliśmy temat rejestru niebezpiecznych urządzeń, homologacji ECE R44 i propozycji fotelik.info, które w Sejmie złożył w postaci interpelacji poseł Jan Dziedziczak.

Data Publikacji 06.12.19 Czytaj Więcej

 
niezalezna.pl o pomyśle fotelik.info i interpelacji w Sejmie posła Jana Dziedziczaka

niezalezna.pl o pomyśle fotelik.info i interpelacji w Sejmie posła Jana Dziedziczaka

Serwis niezależna.pl napisał o pomyśle fotelik.info w sprawie pseudo-fotelików i interpelacji posła Jana Dziedziczaka w Sejmie. Przeczytaj i podaj dalej! Zjednoczmy się w tej ważnej sprawie od lewicy do prawicy.

Data Publikacji 05.12.19 Czytaj Więcej

  Portal wgospodarce.pl o inicjatywie fotelik.info i interpelacji w Sejmie RP Jana Dziedziczaka

Portal wgospodarce.pl o inicjatywie fotelik.info i interpelacji w Sejmie RP Jana Dziedziczaka

Portal wgospodarce.pl omawia szeroko sprawę pseudo-fotelików, pomysł Pawła Kurpiewskiego z fotelik.info oraz zainicjowaną przez nas interpelację poselską złożoną w Sejmie przez Posła Jana Dziedziczaka. Przeczytaj i podaj dalej. I powiedz STOP pseudo-fotelikom w Polsce!

Data Publikacji 04.12.19 Czytaj Więcej

 
 
ABC Design Akta Graco Alpin Apramo Argos Avionaut Axkid Baby Baby Dreams Baby Relax Baby Relax Babyauto Babyfirst Babystyle BAIER Bebe Confort Bebecar Bergsteiger BeSafe Bimbo Bobob Bobobline Boulgom Brevi Brio Britax Britax Roemer Bugabo Cam Carbebe Casualplay Chicco Concord Coneco Cosatto CybeX Deltim Diono Dremefa Easycarseat Eitel Emmaljunga Eurokids Fair Ferrari Fisher Price Foppapedretti GB Giordani Goodbaby Graco Hauck Hema Heyner I'Coo Inglesina IWH Jane Joie Joolz Kiddicare Kiddy Kidsim Kiwy Klippan LCP Kids Lutule Mamas & Papas Maxi-Cosi Meggy Michelin Migo Mothercare Mutsy Nania Neonato Nest Nuna Obaby Osann Patti Peg Perego Petite Star Phil & Teds Play Prenatal Profex Ramatti Recaro Renolux Renopol Roemer Safety 1 Silvercross Simple Parenting SmartKidBelt STM Storchenmuehle Stokke Storchenmuehle Sunshine Kids Takata Teamtex Teutonia Tiggo United-Kids Vertbaudet Vivitta Wawo Zooty
Smart Kid Belt
Foteliki Warszawa
Foteliki Kraków
Foteliki Wrocław
Foteliki Chorzow