Witaj, planujemy trasę tegorocznych

Inspekcji Fotelików

Daj znać gdzie powinniśmy przyjechać!

Zgłoś się i sprawdź czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

Będziemy Cię informować o aktualnościach fotelik.info

Zostań ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy!

Autor: Redakcja fotelik.info

Data dodania: 2021-07-16 20:34:34

Kobiety w ciąży, tak jak inni pasażerowie pojazdu powinny zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa
Kobiety w ciąży, tak jak inni pasażerowie pojazdu powinny zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwaKampania społeczno-informacyjna Ciąża i Pasy została zainicjowana przez Pawła Kurpiewskiego, biomechanika zderzeń i twórcę fotelik.info. Jej celem jest m.in. uświadomienie mamom oczekującym dziecka, jak ważne jest dla nich zapinanie pasów bezpieczeństwa, i to zapinanie ich w sposób poprawny. W różnych miastach Polski kobiety w ciąży biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów ds. bezpieczeństwa w samochodzie.

Inicjatorzy kampanii postanowili więc poszukać ambasadorek projektu Ciąża i Pasy. “Chcielibyśmy - wyjaśnia Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń i twórca fotelik.info - aby w każdym mieście w Polsce były kobiety, które po ukończeniu naszego szkolenia mogłyby uczyć inne mamy w ciąży, jak poprawnie zapinać samochodowe pasy bezpieczeństwa. Przyswojenie i przekazanie takiej wiedzy nie trwa długo, a może uratować czyjeś życie!”.

Zadbaj o bezpieczeństwo kobiet w ciąży razem z kampanią Ciąża i Pasy


Polskie Prawo o ruchu drogowym zezwala kobietom w widocznej ciąży na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Przepis ten jest szkodliwy w skutkach, gdyż badania naukowe dowiodły, że nawet drobna stłuczka, w której wzięłaby udział niezapięta w pasy ciężarna mama, może spowodować śmierć dziecka wskutek niedotlenienia po odklejeniu się łożyska. Pasy należy więc zapinać, by chronić i mamę, i dziecko. Należy to jednak robić w sposób właściwy.

Niestety, specjaliści fotelik.info nie mogą dotrzeć wszędzie tam, gdzie byliby potrzebni, by szkolić kobiety w ciąży w prawidłowym zapinaniu pasów. W miastach, w których znajdują się oddziały fotelik.info (tj. w Warszawie, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie, Skarżysku-Kamiennej i Krakowie) warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii Ciąża i Pasy prowadzone są najczęściej w salonach fotelik.info i szkołach rodzenia. Jednak przyjazd do mniejszych miejscowości nie zawsze jest możliwy, a tam również należałoby przekazywać tę ważną wiedzę i umiejętności.

KreatiMo pierwszą ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy


Pierwszą ambasadorką kampanii Ciąża i Pasy została Monika Bednarek, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Na co dzień Monika Bednarek pracuje jako pedagog specjalny w ośrodku rewalidacyjnym z uczniami z niepełnosprawnością, prowadzi indywidualne zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz grupowe Multisensoryki dla dzieci i rodziców. W 2017 roku stworzyła markę KreatiMo i projekt #zamieńmodnenamądre, w ramach którego motywuje rodziców do wspierania rozwoju dziecka.
Jeśli Ty również chcesz dołączyć do naszej drużyny: przejść szkolenie z ekspertem fotelik.info i zostać ambasadorką kampanii Ciąża i pasy w swoim mieście - odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku fotelik.info.

Więcej o kampanii Ciąża i Pasy można dowiedzieć się na stronie Ciąża i Pasy. Informacje o bieżących wydarzeniach i terminach warsztatów w ramach kampanii znajdziesz również na stronie Aktualności fotelik.infoo, a także w mediach społecznościowych fotelik.info.

Nie każdy, nawet najdroższy fotelik pasuje do Twojego dziecka!
Zapisz się na dobór w Warszawie (22 203 53 18) w Krakowie (12 378 39 46) we Wrocławiu (71 715 61 32) lub Chorzowie (32 750 03 41)
Kup właściwy!


fotelik.info - foteliki samochodowe dla dzieci - mapka lokalizacji
W naszym Centrum Bezpieczeństwa:
1) Wjeżdżasz do ciepłego i suchego garażu, gdzie spośród 240 modeli fotelików wybierzemy pasujący najlepiej do Twojego auta i Twojego dziecka
2) W tym czasie wypijesz kawę, a Twoje dziecko pobawi się na naszym placu zabaw
3) Zakupisz fotelik, poznasz zasady jego użycia i zapewnisz faktyczne bezpieczeństwo swojemu dziecku
Podaj kontakt do siebie a oddzwonimy i umówimy Cię na wizytę
 
ABC Design Akta Graco Alpin Apramo Argos Avionaut Avova Axkid Baby Baby Dreams Baby Jogger Baby Relax Baby Relax Babyauto Babyfirst Babystyle BAIER Bebe Confort Bebecar Bergsteiger BeSafe Bimbo Bobob Bobobline Boulgom Brevi Brio Britax Britax Roemer Bugabo Bugaboo Cam Carbebe Casualplay CBX Chicco Concord Coneco Cosatto CybeX Cybex Deltim Diono Dremefa Easycarseat Eitel Emmaljunga Eurokids Fair Ferrari Fisher Price Foppapedretti Ganen GB Giordani Global Kids Goodbaby Graco Hauck Hema Heyner I'Coo Inglesina IWH Jane Joie Joolz Kiddicare Kiddy Kidsim Kinderfkraft Kiwy Klippan LCP Kids Lettas Loony Lutule Mamas & Papas Maxi-Cosi Meggy Michelin Mifold Migo Mima Mothercare Mutsy Nachfolger Nania Neonato Nest Nuna Obaby Osann Patti Peg Perego Petite Star Phil & Teds Play Prenatal Profex Ramatti Recaro Renolux Renopol Roemer Safety 1 Silver Cross Silvercross Simple Parenting SmartKidBelt STM Storchenmuehle Stokke Storchenmuehle Sunshine Kids Swandoo Takata Team-Tex Teamtex Teutonia Tiggo United-Kids UPPAbaby Vertbaudet Vivitta Wawo Zooty
Fotelik Samochodowy Warszawa
Fotelik Samochodowy Kraków
Fotelik Samochodowy Wrocław
Fotelik Samochodowy Chorzow Fotelik Samochodowy Gliwice Fotelik Samochodowy Skarżysko-Kamienna Fotelik Samochodowy Nowy Sącz/a>