Chciałam poprosić Pana o poradę. Opiszę w skrócie naszą sytuację obecną. Mam 2 dzieci – starsza córeczka ma 2 lata i 9 miesięcy, wazy niecałe 17kg, ma ok 96cm wzrostu. Młodsza ma 4 miesiace, waży ok 8,5kg. Starsza jeździ obecnie w foteliku axkid minikid, młodsza w Graco Logico s(0-13kg) z bazą.
Powoli zaczynam się zastanawiać jaki fotelik powinnam kupić teraz(oczywiście przestawienie dzieci będzie miało miejsce jak młodsza wyrośnie z obecnego fotelika, ale sądząc po tym jak szybko rośnie teraz, może to mieć miejsce już za jakieś 4 miesiące). Początkowo myślałam nad tym, zeby kupić fotelik dla starszej córeczki a młodszą przesadzić do axkida, jednak w obliczu ostatnich wypadków, o których głośno jest wszedzie w mediach zastanawiam się czy to dobry pomysł.
Czy przesadzenie dużego (wielkościowo) 3 latka lub niewiele ponad 3 latka do fotelika 15-36 jest dobrym pomysłem? Zakup fotelika z własną uprzężą i tak niewiele da, ponieważ młoda już waży ok 17kg, a do tego czasu może ważyć już ponad 17 – a uprzęże są przecież do 18kg. Czy 3 punktowy pas samochodowy będzie dobrym pomysłem przy tak małym dziecku?
Czy lepszym pomysłem będzie wożenie starszej nadal w RWF i kupno drugiego takiego(rwf) dla młodszej?
Przepraszam za bardzo rozbudowane pytanie 😉
Pozdrawiam
Anna