Witam,

mam pytanie, jaki fotelik wybrać dla dziecka, które ma 3 lata, waży 13 kg, ale mierzy 98 cm i wyrasta z fotelika 9-18. Nie chcemy już kupować innego, może ciut większego, ale z tej kategorii wagowej, a w naszym foteliku nie doczekamy aż osiągnie wagę 15 kg. W foteliku 15-36 wygląda już dobrze, ale ma zbyt niską wagę, co jest niebezpieczne. Wychodzi nam, że musi to być fotelik z niezbyt bezpiecznej kategorii 9-36 lub 9-25.
Nie chcemy fotelika z osłoną tułowia, chętnie kupilibyśmy fotelik z isofixem, ale musi też mieć możliwość montowania pasami, ponieważ na ten moment mamy auto bez isofixa, ale auto być może niedługo zmienimy.
Myślimy o foteliku graco nautilus, który ma ocenę 3, ale wygląda na bardzo wygodny, dobrze się w nim siedziało dziecku, ewentualnie o foteliku avionaut glider, który wygląda na znacznie bezpieczniejszy, bo ma napinacze pasów oraz isofix, ale z testów przeszedł tylko test pimot.Czy ten fotelik jest bezpieczny?

Nie bardzo chcielibyśmy fotelik montowany tyłem, gdyż nasze trzyletnie dziecko już nie będzie chciało w nim jeździć, przyzwyczajone do komfortu oglądania wszystkiego. No i teraz już musi mieć buciki na siedzeniu, bo z jej rozmiarem nóżki butki nie wejdą w wąską szczelinę między fotelikiem a oparciem fotela, przynajmniej w tym, który mierzyliśmy tak to wyglądało.

Więc podsumowując mam w zasadzie trzy pytania:
– czy jest jakiś lepszy, bezpieczniejszy fotelik niż graco nautilus;
– czy avionaut glider jest fotelikiem bezpiecznym

Pozdrawiam,

Anna Parusel