Córka dostała na chrzest fotelik według ulotki SENA MEGA MAX 9-36, na foteliku widnieje firma Patti zakupiony wiosna 2010. Córka ma 4 lata i prawie 15 kg wysoka bardzo szczupła. Do tej pory używaliśmy fotelika darczyńcy mówili, że dobry, cenowo też nie taki tani prawie 400zł i wszystko było ok aż do dziś. Szukam fotelika dla syna obecnie 7 miesięcy prawie 10 kg i myślałam o tym aby córkę za jakieś 2 miesiące przenieść do nowego fotelika 15-36, a syna do wspomnianego fotelika mega max. Szukam trafiłam na wasze testy i przerażenie. W jednych listach testów widnieje fotelik patti mega max i wyświetla się brak informacji czyli fotelik nie został poddany testom. Na innej liście jest fotelik uważany za jeden z najgorszy fotelików ostatnich lat, ale tu jest firma IWH megamax i tutaj testy bezpieczeństwa na poziomie 2.
Moje pytanie brzmi:
1. Czy to są dwa takie same foteliki (mój jest bez bazy isofix)?
2. Co zrobić: synowi kupić fotelik nowy 9-18 czy 9-36?
3. Córkę pozostawić w tym bo jest już na tyle duża, że testy bezpieczeństwa nie są już takie istotne jak przy malutkich dzieciach? Czy zakupić jej fotelik 15-36?

Wizualnie fotelik wygląda na solidny i dziecko mocno jest nim „osłonięte”. Pytam bo niestety żyjemy raczej skromnie i zakup jednego fotelika z ocena przynajmniej na 4 jest dla mnie problemem, a dwóch to już nie wiem jak to zrobimy:(

Błagam o odpowiedź
z poważaniem Marta Skorupa